Õpilase iseseisev registreerimine andmebaasi (konto loomine)

Õpilane, kel puudub konto Edutizeris, saab end registreerida õppekeskkonna kasutajaks õpilase liidese sisselogimise lehel.

konto-loomine-1

Registreerimisel peab töötaja kasutama ettevõtte või ettevõttes kooskõlastatud meilikontot (domeeni).
Registreerimise väljade ees kuvatakse sissejuhatavat teksti. Registreerimisel tuleb sisestada järgmised andmed:

  • ees-ja perekonnanime
  • isikukoodi
  • e-posti aadressi

konto-loomine-2

Programm kontrollib töötaja andmeid ega võimalda registreeruda sama isikukoodi või sama meiliaadressiga isikul. Võõra domeeniga e-posti aadressiga kasutaja ei saa end õppekeskkonna kasutajaks registreerida.
Registreerumise õnnestumisel annab keskkond sellest teada ja saadab märgitud e-postile töötaja kasutajatunnuse ja salasõna.

Seadistamine administraatori  liideses:

Õpilase iseseisev konto loomine on lubatud juhul, kui administraatori liideses on see lubatud ja vastavalt seadistatud. Seadistamiseks mine:
Admin liides->(server)->Settings->Authentication->Student Self-service Registration.

konto-loomine-3

Määra välja Scheme” väärtus rippmenüüs registreerimist lubavaks. Kõik registreeritud kontod luuakse ühe osakonna alla. Määra osakond väljal “Register to Division”. Sissejuhatav tekst lisa väljale “Introductory text on the registration page”. Väljale”Limit registration to these domains” väljale lisa lubatud domeenid.
“Overwrite default e-mail text” väljale lisa e-posti teel saadetav standardkiri. Tokenitena kasuta: $1 kasutajanime ja $2 salasõna koostamisel. Salvesta muudatused.