Allkirjalehe koostamine

Allkirjalehe koostamine koosneb kolmest etapist: vormistamine, kinnitust nõudvate õpilaste lisamine, allkirjalehe aktiveerimine.

Allkirjalehe vormistamiseks vali menüüst „Allkirjalehed“ ja op.Lisa rippmenüüst „Lisa uus allkirjaleht“. Täida pealkirja väli ja salvesta. Järgmises avanenud vaates täida vajalikud väljad (nt tähtaeg, võtmesõnad) ja lisa dokument faili või lingina. Salvesta.

Õpilaste lisamiseks vali sakk „Nõutavad allkirjad“. Õpilasi saab lisada allkirjalehele üksikult kui ka grupi või osakonna kaupa. Selleks vali op. Lisa rippmenüüst vastav valik, märgi aktiivseks grupid või osakonnad ja kinnita valikud. Üksikute õpilaste lisamisel leia õpilane (või õpilased) märksõna alusel, märgi need ja kinnita valik.

Määra esiletoomise viis ehk millal ja kuidas allkirjalehte õpilasele kuvatakse. Selleks on välja Esiletoomine rippmenüüs kaks valikut: „Allkirjaleht avaneb kohe õpilase liidesesse sisenemisel“ või „Allkirjalehele pääseb navigatsiooni kaudu“.

Kui allkirjaleht on vormistatud ning õpilased lisatud, veendu, et poleks vaja teha parandusi või täiendusi, misjärel suuna allkirjaleht õpilastele kinnitamiseks. Peale allkirjalehe aktiveerimist ei ole selles võimalik teha muudatusi, va õpilaste lisamine nimekirja.